Jak stare polskie powiedzenie odnosi się do czasów współczesnych?  Pochodzi ono z czasów, gdy samochody były trudno dostępne i drogie. Miłość zawsze będzie najcenniejszym dobrem, jest to prawda uniwersalna i ponadczasowa. Co jednak z posiadanymi przez nas przedmiotami? Czy do wszystkich naszych własności odnosi się przytoczone w tytule przysłowie? Przeanalizujmy to.

W dzisiejszych czasach samochody stały się tak powszechne jak telefony komórkowe i nawet w najbardziej odległych krańcach Polski możemy je spotkać. W 2016 roku na każde 1000 osób przypadało 599 aut. Daje to nam w sumie 22 762 000 pojazdów. Mała dygresja: czy każdy z nich jest używany przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu? Oczywiście, że nie, bo ich kierowcy chodzą do pracy, śpią, odpoczywają i robią setki innych rzeczy. Wśród prawie 23 milionów samochodów jest również Twój. Jeżeli ma on dla Ciebie wielką wartość sentymentalną, szczególnie o niego dbasz, w każdej wolnej chwili jeździsz nim na wycieczki, nie musisz się nim dzielić z innymi. Każdy ma oczywiste prawo do rozporządzania swoimi dobrami i majątkiem. W tej sytuacji masz dziesiątki innych opcji do wykorzystania, bo przecież w trakcie jazdy samochodem nie korzystasz jednocześnie z kosiarki, kluczy nasadowych, szlifierki, wiertarki i innych narzędzi? Wiesz o tym, że wszystkie Twoje aktualnie nieużywane przedmioty mogą dla Ciebie zarabiać? Możesz udostępnić je innym osobom w Twojej okolicy, które są w stanie zapłacić określoną przez Ciebie cenę za określony czas używania.

Wracając do tematu samochodu. Co w przypadku, gdy chciałbyś dzięki niemu zarobić dodatkową gotówkę, bo dwa dni w tygodniu stoi on nieużywany? Szacowany zysk z takiego przedsięwzięcia opisywaliśmy w jednym z poprzednich wpisów na blogu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że w ciągu trzech lat możesz zarobić z Ebys ponad 26 tysięcy złotych. To Ty określasz kiedy, komu i za ile udostępniasz swój samochód, sprzęt czy narzędzia. Masz wgląd do danych weryfikacyjnych osoby, która wyraża chęć wynajęcia czegoś od Ciebie. Dodatkowo każdy użytkownik otrzymuje opinie od osób, z którymi współpracował w przeszłości. Wszystko to składa się na całość naszej platformy, która daje ogrom możliwości, gwarantując przy tym bezpieczeństwo użytkowania.

Podsumowując, wszystko zależy od Ciebie. Ebys daje możliwość, jednak to społeczność użytkowników jest najważniejsza dla prawidłowego działania. Nie namawiamy do dzielenia się wszystkim, co masz, jednak zastanów się nad tym, co spośród Twoich dóbr nie jest używane przez większą część dnia. Samochód, fachowy sprzęt, narzędzia, akcesoria ogrodowe?  Gwarantujemy, że znajdziesz co najmniej jedną rzecz, którą możesz się podzielić i zarobić dodatkową gotówkę.